Co zrobić zanim pojawi się nowy członek rodziny?


Chociaż wiadomo, że raczej nie możemy się doczekać kiedy ta nowa istota pojawi się na świecie, to jednak kiedy minie kilka pierwszych tygodni zaczynamy się zastanawiać czemu tego czy innego nie zrobiłyśmy. Jest kilka sprawdzonych rzeczy, które warto zrobić, żeby potem nie żałować albo ułatwić sobie nowy start z noworodkiem na rękach. Co każda przyszła mama powinna zrobić przed porodem? 


1. Kupić ubrania/kosmetyki, które przydają się po porodzie, a nie będziesz mieć czasu na zakupy. Dużo lepiej będzie Ci przyjmować gości kiedy będziesz wiedziała że włosy umyłaś ulubionym szamponem, a podkład do buzi nie jest o 3 tony za ciemny bo innego nie było w osiedlowym sklepiku. To samo dotyczy się produktów na połóg. Po co przez 20 minut tłumaczyć partnerowi o jakie wkładki Ci chodzi, skoro wybierając się na ostatnie zakupy jeszcze w ciąży możesz wybrać je sobie sama i być spokojna, że są dokładnie takie jakie chciałaś. 
2. Zaopatrzyć się w jedzenie- gotowe lub odpowiednio wcześnie zamrozić kilka obiadów na czarną godzinę. Czasami lepiej wykorzystać drzemkę noworodka na szybki relaks, niż stać w tym czasie przy garach z powiekami na zapałki. 
3. Wykorzystać drugi trymestr na wyjazd ze swoją połówką i spędzić go tylko we dwoje. Jeśli jest to niemożliwe to zorganizuj chociaż randkę. A może dobrym pomysłem na spędzenie chwili czasu ze sobą będzie wspólna sesja brzuszkowa, która będzie też wspaniałą pamiątką? 
4. Spakować swoją torbę do szpitala odpowiednio wcześniej- 36-ty tydzień to naprawdę ostateczna ostateczność! 
5. Upewnić się że noworodkowe ubranka są wyprane i wyprasowane. 
6. Zjeść całą czekoladę, paczkę ciastek albo pudełko lodów w czasie seansu ulubionego serialu - zrób coś za co w innym przypadku miałabyś ogromne wyrzuty sumienia. 
7. Być zupełnie samą. No dobrze, może nie tak w 100%, bo jednak mały obcy będzie z Tobą ale spędź chociaż jedno popołudnie lub wieczór tylko że sobą, robiąc coś co sprawi Ci przyjemność- czytanie książki, długa kąpiel (ale pamiętaj nie za gorąca!). 
8. Generalne porządki w domu/mieszkaniu. I chociaż to ostatnie na co mamy ochotę na końcówce ciąży, to jednak myśl że wracając ze szpitala czeka nas góra prasowania, nieumyte okna jest gorsza niż poświęcenie jednego lub dwóch dni na ogarnięcie miejsca gdzie za chwile pojawi się nowy członek rodziny. Nie bój się także prosić o pomoc! Jeśli nie czujesz się na siłach to zadzwoń do przyjaciółki, mamy lub siostry żeby po prostu Ci pomogły. 
9. Przygotuj miejsce do spania dla maluszka. I nie chodzi tutaj o cudownie wykończony pokoik, tylko o miejsce gdzie realnie będzie spać nowy członek rodziny przez pierwsze noce (albo miesiące) po przyjściu ze szpitala. 
10. Przygotuj co najmniej dwa zestawy ubranek na wyjście ze szpitala. Niestety nie ma gwarancji jak duży urodzi się dzidziuś, a prosić później partnera, ciotki, babcie o konkretne ubranka „bo spakowane okazały się za małe/duże” to jak proszenie o mannę z nieba... W razie gdybyś jednak zdecydowała prosić kogoś o przywiezienie ciuszków, to dobrym pomysłem jest zrobienie kilka dni wcześniej zdjęcia komody, szuflady, szafy gdzie wszystko czeka na maluszka, tak żeby w szpitalu dokładnie pokazać palcem na zdjęciu o które ubranka chodzi.

Brak komentarzy